Ekskurzija IX razreda

Posted on Posted in 9. razred, Škola

Naši učenici/učenice su u četvrtak krenuli na ekskurziju u pratnji svojih razrednica i razrednika tokom koje će obići neke od znamenitosti Bosne i Hercegovine i susjedne nam zemlje Hrvatske.

Prvog dana ekskurzije posjetili su tvrđavu „Stari grad“ u Travniku koja ima status nacionalnog spomenika u BiH, ručali ćevape i nastavili prema Jajcu. U Jajcu su obišli jedan od dvanaest najljepših vodopada na svijetu, Muzej II zasjedanja AVNOJ-a i vodenice na Plivi, a zatim krenuli za Bihać gdje su se i smjestili. Nakon toga u petak 15. 9. obišli su Nacionalni park „Plitvička jezera“, slapove, vozili se brodicom, šetali i oko 17:00 stigli u Karlovac. U Karlovcu su imali priliku pogledati akvarij s vrstama slatkovodnih riba.

Sve vrijeme putovanja i obilaska vodiči su držali kratka edukativna predavanja o planiranim znamenitostima. A kakvo je raspoloženje vladalo među našim učenicima i učenicama možete pogledati na fotografijama u prilogu.