Lektira

  Septembar Oktobar Novembar Decembar Februar Mart April Maj
V-1   A. Dubočanin, „Pjesme“ I. Bekrić, „Pjesme“ A. Hromadžić, „Patuljak vam priča“ M. Lovrak, „Vlak u snijegu“ Đ. Rodari, „Putovanje plave strijele“ I. B. Mažuranić, „Priče iz davnine“  
V-2   Đ. Rodari, „Putovanje plave strijele“ M. Lovrak, „Vlak u snijegu“ I. B. Mažuranić, „Priče iz davnine“ A. Dubočanin, „Pjesme“ I. Bekrić, „Pjesme“ A. Hromadžić, „Patuljak vam priča“  
V-3   A. Hromadžić, „Patuljak vam priča“ A. Dubočanin, „Pjesme“ M. Lovrak, „Vlak u snijegu“ Đ. Rodari, „Putovanje plave strijele“ I. B. Mažuranić, „Priče iz davnine“ I. Bekrić, „Pjesme“  
V-4   I. Bekrić „Pjesme“ A. Hromadžić, „Patuljak vam priča“ A. Dubočanin, „Pjesme“ I. B. Mažuranić, „Priče iz davnine“ M. Lovrak, „Vlak u snijegu“ Đ. Rodari, „Putovanje plave strijele“  
VI-1 ”Srebrena česma”, Dž. Latić ”Plavi čuperak”, M. Antić “Robinzon Kruso”, D. Defo ”Konrad ili dijete iz konzerve”, K. Nestlinger ”Mrvice iz dnevnog boravka”, S. Pilić ”Orlovi rano lete”, B. Ćopić ”Zvjezdangrad”, Ž. Ivanković “Lijeve priče”, A. Isaković
VI-2 “Robinzon Kruso”, D. Defo ”Konrad ili dijete iz konzerve”, K. Nestlinger ”Srebrena česma”, Dž. Latić ”Orlovi rano lete”, B. Ćopić ”Zvjezdangrad”, Ž. Ivanković “Lijeve priče”, A. Isaković ”Mrvice iz dnevnog boravka”, S. Pilić ”Plavi čuperak”, M. Antić
VI-3 ”Konrad ili dijete iz konzerve”, K. Nestlinger “Robinzon Kruso”, D. Defo ”Orlovi rano lete”, B. Ćopić ”Srebrena česma”, Dž. Latić “Lijeve priče”, A. Isaković ”Zvjezdangrad”, Ž. Ivanković ”Plavi čuperak”, M. Antić ”Mrvice iz dnevnog boravka”, S. Pilić
VI-4 ”Plavi čuperak”, M. Antić ”Srebrena česma”, Dž. Latić ”Konrad ili dijete iz konzerve”, K. Nestlinger “Robinzon Kruso”, D. Defo ”Orlovi rano lete”, B. Ćopić ”Mrvice iz dnevnog boravka”, S. Pilić “Lijeve priče”, A. Isaković ”Zvjezdangrad”, Ž. Ivanković
VII-1 „Mali Jan“ (izbor pripovjedaka), Nenad Radanović „Brod na vidiku“ (izbor pripovjedaka), Alija H. Dubočanin „Ruka na kosi“ (izbor pripovjedaka), Šukrija Pandžo „Strepnja“ (izbor poezije), Desanka Maksimović „Gromovo đule“, Skender Kulenović „Sretni princ i druge bajke“, Oskar Vajld „Nosač Samuel i druge pripovijetke“, Isak Samokovlija „Kraljević i prosjak“, Mark Tven
VII-2 „Gromovo đule“, Skender Kulenović „Sretni princ i druge bajke“, Oskar Vajld „Nosač Samuel i druge pripovijetke“, Isak Samokovlija „Kraljević i prosjak“, Mark Tven „Mali Jan“ (izbor pripovjedaka), Nenad Radanović „Brod na vidiku“ (izbor pripovjedaka), Alija H. Dubočanin „Ruka na kosi“ (izbor pripovjedaka), Šukrija Pandžo „Strepnja“ (izbor poezije), Desanka Maksimović
VII-3 „Sretni princ i druge bajke“, Oskar Vajld „Gromovo đule“, Skender Kulenović „Kraljević i prosjak“, Mark Tven „Nosač Samuel i druge pripovijetke“, Isak Samokovlija „Brod na vidiku“ (izbor pripovjedaka), Alija H. Dubočanin „Mali Jan“ (izbor pripovjedaka), Nenad Radanović „Strepnja“ (izbor poezije), Desanka Maksimović „Ruka na kosi“ (izbor pripovjedaka), Šukrija Pandžo
VII-4 „Brod na vidiku“ (izbor pripovjedaka), Alija H. Dubočanin „Mali Jan“ (izbor pripovjedaka), Nenad Radanović „Strepnja“ (izbor poezije), Desanka Maksimović „Ruka na kosi“ (izbor pripovjedaka), Šukrija Pandžo „Sretni princ i druge bajke“, Oskar Vajld „Gromovo đule“, Skender Kulenović „Kraljević i prosjak“, Mark Tven „Nosač Samuel i druge pripovijetke“, Isak Samokovlija
VIII-1 Ć. Sijarić: “Zapisi o gradovima” D. Cesarić: „Lirika” (izbor poezije) N. Bazdulj: “Ruža I-II” “Dnevnik Ane Frank” Z.M.Jovanović: “Bulke pored pruge“ B. Nušić: „Sumnjivo lice” A.P. Čehov: “Šala” / “Višnjik” (izbor pripovjedaka i drama) E.Kestner: “Leteći razred”
VIII-2 D. Cesarić: „Lirika” (izbor poezije) N. Bazdulj: “Ruža I-II” A.P. Čehov: “Šala” / “Višnjik” (izbor pripovjedaka i drama) B. Nušić: „Sumnjivo lice” E.Kestner: “Leteći razred” Ć. Sijarić: “Zapisi o gradovima” Z.M.Jovanović: “Bulke pored pruge“ “Dnevnik Ane Frank”
VIII-3 E.Kestner: “Leteći razred” Ć. Sijarić: “Zapisi o gradovima” D. Cesarić: „Lirika” (izbor poezije) N. Bazdulj: “Ruža I-II” “Dnevnik Ane Frank” Z.M.Jovanović: “Bulke pored pruge“ B. Nušić: „Sumnjivo lice” A.P. Čehov: “Šala” / “Višnjik” (izbor pripovjedaka i drama)
VIII-4 B. Nušić: „Sumnjivo lice” A.P. Čehov: “Šala” / “Višnjik” (izbor pripovjedaka i drama) E.Kestner: “Leteći razred” Ć. Sijarić: “Zapisi o gradovima” D. Cesarić: „Lirika” (izbor poezije) N. Bazdulj: “Ruža I-II” “Dnevnik Ane Frank” Z.M.Jovanović: “Bulke pored pruge“
IX-1 Slavko Kolar, “Breza” Ričard Bah,

“Galeb Džonatan Livingston”

Derviš Sušić, “Nevakat” Ivo Andrić, “Pripovijetke” Dinko Šimunović,  “Duga” M. Mak Dizdar,

“Pjesme” (izbor)

E. Hemingway,  „Starac i more” V. Šekspir, “Romeo i Julija” ili Ž. B. P. Molijer, “Tvrdica”
IX-2 Ričard Bah,

“Galeb Džonatan Livingston”

Slavko Kolar, “Breza” Ivo Andrić, “Pripovijetke” Derviš Sušić, “Nevakat” M. Mak Dizdar,

“Pjesme” (izbor)

Dinko Šimunović,  “Duga” V. Šekspir, “Romeo i Julija” ili Ž. B. P. Molijer, “Tvrdica” E. Hemingway,  „Starac i more”
IX-3 E. Hemingway,  „Starac i more” Ivo Andrić, “Pripovijetke” Slavko Kolar, “Breza” M. Mak Dizdar,

“Pjesme” (izbor)

Derviš Sušić, “Nevakat” . Šekspir, “Romeo i Julija” ili Ž. B. P. Molijer, “Tvrdica” Dinko Šimunović,  “Duga” Ričard Bah,

“Galeb Džonatan Livingston”