Bajke i muzika za djecu

„Bez riječi, bez pisanja i bez knjiga ne bi bilo historije, pa ne bi bilo ni pojma čovječanstva“

Hermann Hesse

Da su riječi čarolija ljudskog bića uvjerili smo se u četvrtak, 25. 10. 2018. godine. U holu naše škole upriličeno je književno druženje uz muziku i ples, a povodom obilježavanja Mjeseca knjige. U aktivnostima promocije čitanja i pozitivnih vrijednosti pridružio nam se i gospodin Latif Moćević koji je svojim riječima i pjesmom uveličao manifestaciju pod nazivom „Bajke i muzika za djecu“. Pogledali smo i poslušali video-slikovnicu „Mravko Travko“, razgovarali o porukama koje pjesme prenose, ali i zaplesali i zapjevali zajedno uz Mravka Travka i gospodina Moćevića. I ovaj put smo kroz muziku i ples u vedrom raspoloženju naučili puno. Program obilježavanja Mjeseca knjige podržan je od strane instituta Yunus Emre koji kroz ovu vrstu projekta želi pozitivno utjecati na razvoj učenika na društvenom, kulturnom i ličnom planu. Da smo doživjeli i osjetili „riječ“, vjerovali joj, razumijeli, uživali i poželjeli čitati, pisati, plesati, glumiti, stvarati čarol iju poput našeg gosta možete se  uvjeriti na priloženim fotografijama.