Čestitke povodom nastupajućeg praznika Vaskrsa

Pravoslavni Vaskrs se ove godine proslavlja 24. aprila. Najveći hrišćanski praznik svi pravoslavci proslavljaju istog dana, bez obzira da li su prihvatili novi kalendar, gregorijanski, ili vrijeme računaju po starom, julijanskom kalendaru.
Za ovaj praznik hrišćani pripremaju posebnu trpezu, porodice se okupljaju, svečana atmosfera unosi u svakodnevni život posebno nadahnuće, podstiče nadu, vjeru i ljubav. Uoči ovog praznika farbaju se jaja, čemu se posebno raduju djeca.
SREĆAN VASKRS VJERNICIMA, SA ŽELJOM DA GA PROVEDU U MIRU I BLAGOSTANJU SA SVOJIM NAJMILIJIMA!
  • Učenici II-2 odjeljenja s učiteljicom Majom Ključo napravili su čestitke povodom nastupajućeg praznika Vaskrsa. Pogledajte njihove divne radove u galeriji.
  • Srećan Vaskrs žele vam učenici I-3 odjeljenja i njihova učiteljica Lela Samardžić-Katavić.