Članice Novinarske sekcije na radionici izrade časopisa u EU info centru

Povodom Evropske sedmice medijske pismenosti članice Novinarske sekcije naše škole u pratnji voditeljice sekcije Azre Rizvanbegović, danas su učestvovale u radionici pod nazivom „Prvi koraci sa medijima – napravimo svoje vlastite novine.“ Učenice Dženana Baljić, Ena Karčić, Sarah Maculji, Selma Musić i Hannah Čaušević tokom radionice uspjele su prve napraviti duplericu s vrlo zanimljivim sadržajem, tekstovima i ilustracijama koje su same osmislile. Radionica je održana u EU info centru, koji je i organizator ovog zanimljivog načina da obilježimo Evropsku sedmicu medijske pismenosti. Cilj medijske pismenosti je osvještavanje javnosti o važnosti medijske pismenosti, osnaživanje građana, posebno djece i mladih, kroz učenje i stjecanje vještina medijskog opismenjavanja. Tema ovogodišnjeg obilježavanja bilo je Poštovanje prema sebi i drugima u medijima.