Dočekali smo naše đake prvake

Još jednom je zvono prvi put zazvonilo za novu generaciju učenika kojima će se naša škola, nadamo se, ponositi. Još jedna generacija hrabro je zakoračila u svijet slova, brojeva, svijet druženja, smijeha i suza. U holu škole, u srijedu, 1. 9, upriličen je doček prvačića koji se, zbog epidemioloških mjera, ove godine morao održati tako da je svako odjeljenje u razmaku od sat vremena ušlo u školu kako bi upoznalo svoju učiteljicu, pedagogicu i direktora škole. S učenicima je bio po jedan roditelj. Četiri odjeljenja naših đaka prvaka dočekale su tople riječi dobrodošlice – obratio im se direktor i, naravno, njihove učiteljice. Na fudbalskom stadionu na Grbavici organizirana je manifestacija prijema prvačića u 14:00 sati, gdje je načelnik općine Novo Sarajevo podijelio ruksake i školski pribor svim đacima.

Svim našim đacima prvacima i njihovim roditeljima želimo puno sreće u narednim godinama, uspješno školovanje, a vjerujemo da će iz naše škole izaći kao dobri, obrazovani i ponosni ljudi. Sretno, prvačići!