Dodjela zahvalnica volonterima naše škole

Projekat “Volontiranje je cool” se bazira na dobrovoljnom angažmanu učenika osnovnih škola koji jednom sedmično realiziraju volonterske aktivnosti po sopstvenom izboru. Učenici identifikuju probleme lokalne zajednice i volonterskim aktivnostima doprinose rješavanju identifikovanih problema. Kroz sudjelovanje u volonterskim aktivnostima, učenici volonteri stvaraju osjećaj odgovornosti za zajednicu i razvijaju životne vrijednosti: toleranciju, solidarnost, zajedništvo, razumijevanje, mir, ljubav, ravnopravnost, zaštitu okoliša… Veliko bravo za naše volontere koji su rado učestvovali u svim aktivnostima.
U utorak, 26. 3. 2019. godine grupa volontera naše škole sa koordinatorima projekta Vildanom Jugo i Elmom Radončić prisustvovali su svečanoj dodjeli zahvalnica u Parlamentarnoj skupštini Bosne i Hercegovine. Ovom prilikom zahvaljujemo se našoj roditeljki Ameli Merdović koja je pomogla oko transporta jedne grupe učenika-volontera. Kad se male ruke slože, sve se može!