Edukativno-zabavna radionica „Dogs Trust“

Svaki vlasnik psa zna da je ljubimac kao dijete, zahtjeva mnogo strpljenja, ljubavi i brige. Bilo da ste pod stresom ili umorni, kada dođete kući i vaš ljubimac počne skakati od sreće što vas vidi, vaše raspoloženje se automatski popravlja. Vaš ljubimac će vam pružiti pravu i bezuvjetnu ljubav i obogatit će vaš život. Dokazano je da je prisustvo psa, mačke ili drugih životinja efikasan lijek protiv depresije jer njihova prisutnost povećava osjećaj sigurnosti i zaštite.

Obrazovni dio Dogs Trust BiH je danas u našoj školi organizirao edukativno-zabavnu radionicu. Članovi Ekološke i Zdravstvene sekcije i Likovne radionice su uživali u zanimljivom predavanju, učestvovali u interaktivnoj radionici i naučili da imati kućnog ljubimca znači preuzeti punu odgovornost i brigu koji su potrebni da bi kućni ljubimac bio zdrav i sretan.