Izložba radova naših učenika u galeriji MAK

Svako je dijete umjetnik.

Problem je ostati umjetnik nakon odrastanja.
                                                                                       (Pablo Picasso)

Umjetnička djela postoje od početka čovjekovog postojanja, od rane praistorijske do savremene umjetnosti. Poticanje dječije kreativnosti kroz likovni izraz jedna je od zadaća nastavnika koji predaje Likovnu kulturu. Likovni izraz je zapravo likovni govor, urođen svakom djetetu, bez obzira na stepen njegove inteligencije, nasljedne faktore, sredinu i okruženje u kojem je dijete rođeno i u kojem živi.

Nastavnici Rejhana Markanović i Majo Pavlović redovno učestvuju na izložbama likovnih radova učenika sarajevskih škola, na manifestaciji DANI MATICE HRVATSKE U SARAJEVU.

I ove godine su radovi naših učenika izloženi u Muzeju književnosti i umjetnosti, u galeriji MAK. Nastavnici su dobili zahvalnicu i novčanu nagradu, a novac je utrošen na pripremanje malog slavlja sa učenicima.

Čestitamo našim nastavnicima, i učenicima: Sana Gojak, Iman Kovačević, Dalila Fatić, Sanjin Baljo, Feđa Slomović, Hanna Žigo, Hana Heljić, Esma Šetić, Hana Salkić.