Klub ljubitelja knjige obilježio Svjetski dan knjige i autorskih prava

Povodom Svjetskog dana knjige i autorskih prava koji se obilježava u mjesecu aprilu, članice Kluba ljubitelja knjige pripremile su program i prezentaciju za učenike mlađeg uzrasta. Istražili su šta je to slikovnica, njen historijat, koje su vrste slikovnica i kako nastaju odnosno ko je uključen u njihovu izradu, te se posebno upoznali sa zanimanjem ilustrator. Pored toga, članice Kluba ljubitelja knjige učenicima su predstavile sjajnog litvanskog pisca za djecu i ilustratora Kestutisa Kasparavičijusa, zajedno su čitali njegove priče, gledali ilustracije, vodili diskusiju o tome, te se upoznali sa njegovim novim slikovnicama koje se mogu čitati i posuditi u biblioteci. Istim povodom, u toku mjeseca aprila, a u saradnji sa voditeljima grupa produženog boravka u biblioteci škole organizirat ćemo i čitanje novih sjajnih slikovnica kojima je obogaćen fond biblioteke.