Književna večer u našoj školi

Književna večer na temu “Pjesnici su vječno treptanje u svijetu” održana je danas, u večernjim satima u našoj školi. Ove školske godine smo odlučili književnost povezati sa muzikom, što smo u oktobru uradili povezujući kratku priču – bajku i basnu sa muzikom. Večeras smo uživali slušajući stihove naših mladih stvaralaca, ali i muzičku interpretaciju pjesama naših dragih gostiju – hora Suncokreti. Jedna mudra izreka kaže da su svi ljudi pjesnici u srcu. Večeras su naši učenici i gosti to i potvrdili. Opjevali su našu domovinu, proljeće i njegove ljepote, mamu, tatu, skrivene ljubavi. Družili smo se sa pjesnicima, filozofima, umjetnicima, a što je najvažnije – družili smo se jedni s drugima, upoznali se i postali prijatelji. Današnje druženje završeno je zajedničkom izvedbom pjesme “Prijatelji” koju su izveli članovi hora Suncokreti i naše vokalne sekcije. Na fotografijama možete vidjeti dio razigrane i vesele atmosfere.