Ljekovite biljke i značaj njihove reprezentativne primjene na zelenu površinu grada Sarajeva

Dana 28. 11. 2018. godine na Odjeljenju za prirodne nauke ZMBiH održana je edukativna radionica pod nazivom “Unesimo ljekovito bilje u našu urbanu sredinu”. Voditelji edukativne radionice mr. sc. Srdjan Čalija i mr. sc. Berina Bečić, kustosica-hortikulturistica edukovali su učesnike VII razreda naše škole kako u svojim urbanim mikrosredinama podići kolekcije/nasade s ljekovitim biljem. Učesnici su na radionici upoznali veliki broj ovog ljekovitog bilja bosanskohercegovačkih planina i načine kako da ih sade i naglase njihov značaj.
Kako su rezultati iste kroz kviz pitanja i upitnike bili veoma dobri, dodijeljene su i nagrade – ljekovite biljke i sjeme iz botaničkog vrta ZMBiH.

Učenici su posjetili Zemaljski muzej Bosne i Hercegovine u pratnji nastavnice biologije Rezije Hasanić.

Koristimo priliku da se zahvalimo našim domaćinima i ZMBIH na predivnoj i korisnoj radionici, a ujedno se nadamo da ćemo imati priliku i za neka nova druženja i učenja jer muzej sam po sebi otvara vrata prošlosti, vodi kroz sadašnjost i uvodi nas u budućnost.