Mjesec darivanja, mjesec različitih aktivnosti u našoj školi

Vodeći se činjenicom da su gotovo svi sretni kada nekom uljepšaju dan ili poprave raspoloženje, odlučili smo mjesec darivanja pretvoriti u mjesec dobrih djela. Dakle, već od naredne sedmice svaki ponedjeljak organizovat ćemo humanitarni bazar u holu naše škole. Kao i do sada sav zarađeni novac ide u humanitarne svrhe, a ovim humanitarnim bazarima želimo pomoći dječaku Hajri Mušiću koji od rođenja ima teški deformitet kičme, dječaku Tariku Rovčaninu koji boluje od epilepsije i dvadesetosmogodišnjoj Amini Bradić koja je oboljela od karcinoma.
U ponedjeljak, 10. decembra 2018. godine bismo prodavali kolače koje će napraviti nastavnici naše škole.
U ponedjeljak, 17. decembra 2018. godine bismo prodavali kolače koje će napraviti mame naših učenika.
U ponedjeljak, 24. decembra 2018. godine bismo prodavali proizvode koje prave kreativne sekcije naše škole.
Oduvijek su građani našeg grada donirali staru ili nekorištenu odjeću socijalno ugroženim kategorijama društva. Vjerujemo da svi imate kapu, šal ili rukavice koje su gotovo nove, a iz nekih razloga leže negdje na polici vašeg ormara. Zašto ne bismo ono što je kvalitetno, a iz nekih razloga stoji na policama naših ormara prodali po simboličnoj cijeni i nekom pomogli? Dakle, svi vi koji imate novu ili gotovo novu kapu, šal i rukavice i zainteresovani ste za opisanu akciju – iste možete donijeti u školu već od četvrtka, 6.12.2018. godine. Nadamo se da ćete čaroliju decembra podijeliti sa voljenima, ali i da ćete kupovinom kolača, kape, šala, rukavica i proizvoda naših vrijednih učenika uveličati značaj navedenih akcija. Svi zajedno smo uz naše bolesne mališane, njihove roditelje i dvadesetosmogodišnju Aminu Bradić. Vjerujemo u njihovu snagu i želimo im brz oporavak! Sretno!

Podijeli sa prijateljima