Nagrada za jedno od najljepših pisama Bosne i Hercegovine

Učenica VII-1 odjeljenja naše škole Emina Pajt osvojila je treće mjesto na takmičenju za najljepše napisano pismo u ovoj godini, čija je tema bila „Napiši pismo članu porodice o svom iskustvu sa COVID-19“. Nagradu je dobila i njena nastavnica maternjeg jezika, Azra Rizvanbegović. Stručni žiri izabrao je tri najljepša, te jedno najkreativnije pismo Bosne i Hercegovine na 50. takmičenju u pisanju pisama za mlade ljude.

Ovo takmičenje zajednički organizuju tri javna bh. poštanska operatera – BH Pošta, HP Mostar i Pošte Srpske. Na adrese poštanskih operatera ove godine stiglo je ukupno 342 pisma (BH Pošta 167, HP Mostar 93 i Pošte Srpske 82).

Zbog trenutne epidemiološke situacije izbor najljepšeg pisma održan je putem video linka. Žiri, koji je izabrao najbolje radove, činili su: Hadžem Hajdarević, Branislav Janković i Dragan Marijanović.

Svečana ceremonija dodjele nagrada održat će se u Banjoj Luci početkom oktobra. Čestitamo našoj učenici Emini Pajt, kao i nastavnici Azri Rizvanbegović i nadamo se da će mladi talenti iz naše škole i u budućnosti biti prepoznati.

Pismo možete pročitati OVDJE.