Nijedno dijete bez paketića: napravili smo 210 šarenih paketića

Novogodišnji praznici su pred nama, a učenici i učenice naše škole, zajedno sa svojim razrednicima, odlučili su da i ove godine naprave novogodišnje paketiće i obraduju djecu bez roditeljskog staranja i djecu čiji roditelji nisu u finansijskoj mogućnosti da im obezbijede paketiće. „Nijedno dijete bez paketića!“, moto je ove humanitarne akcije u kojoj je učestvovala i naša škola. Na časovima odjeljenske zajednice, odjeljenja su zajednički napravila paketiće od stvari koje su donijeli. Ukrasili su ih i rezultat je bio divan – pun hol prekrasnih, šarenih paketića. Napravljeno je ukupno 210 paketića. Crvenom križu Općine Novo Sarajevo dali smo 107 paketića, a 103 paketića su uručena Udruženju studenata „Ruku na srce“, pod čijim motom je i upriličena ova humanitarna akcija. Nadamo se da će mališani biti sretni kad ugledaju paketiće koje smo im napravili i da će im oni izmamiti osmijehe na licima.