Obilježavanje Mjeseca knjige i Nacionalnog dana svjesnosti o bibliotekama

Povodom obilježavanja Mjeseca knjige i Nacionalnog dana svjesnosti o bibliotekama u BiH naši učenici i učenice u saradnji sa svojim učiteljicama i nastavnicama, ali i neizostavnom osobom u svemu ovome – našom bibliotekarkom Sanelom, spremili su prigodan program kojim su ukazali na značaj knjige i čitanja, te na ulogu biblioteke u ukupnom sistemu obrazovanja. S obzirom da smo u proteklom periodu odgojno-obrazovni proces, ali i ostale aktivnosti obavljali u specifičnim uvjetima i ovaj program je specifičan. Kako ispoštovati epidemiološke mjere i napraviti kvalitetan igrokaz? Koje knjige čitati u vremenu izolacije? Zašto nam je knjiga najbolji prijatelj? Šta možemo iskoristiti da nam sadržaji koje čitamo budu zanimljiviji i praktičniji? Na ova i mnoga druga pitanja naći ćete odgovore ako pogledate program u prilogu.

Zahvaljujemo se našim učenicima i učenicama, učiteljicama i nastavnicama za učešće i realizaciju ovog programa. Posebnu zahvalnost dugujemo našoj bibliotekarki i kolegici Enisi Pleh koja se pobrinula za tehničku obradu.

Uživajte!