Obilježili smo Dan državnosti

Povodom obilježavanja Dana državnosti Bosne i Hercegovine, učenici sekcija naše škole pripremili su prigodan online program koji učenici imaju priliku pogledati na platformi Teamsu. U ovom periodu epidemioloških mjera onemogućeno nam je svima da tradicionalnom priredbom u holu škole obilježimo ovaj važan dan za našu jedinu domovinu. No to nije spriječilo naše vrijedne patriote da kroz pjesmu, recitaciju, sliku i video pokažu koliko vole Bosnu i Hercegovinu.

Podsjetimo, na dan 25. 11. 1943. godine, održano je prvo zasjedanje ZAVNOBIH-a u Mrkonjić Gradu. Na pomenutom zasjedanju donesena je odluka o obnovi državnosti BiH, potvrđene su njene historijske granice, koje su datirale još iz vremena srednjovjekovne Bosne, te je Bosna i Hercegovina definisana kao jedna od šest ravnopravnih republika u tadašnjoj Jugoslaviji.

Ovo je prilika da se sjetimo svih koji su utkali živote da Bosna i Hercegovina konačno postane država kakvom su je vidjeli vijećnici ZAVNOBIH-a.

Napominjemo da je u srijedu neradni dan i da se neće održati nastava za učenike.

Od srca vam svima čestitamo Dan državnosti naše jedine domovine!