7. razred

Ogledni sat iz Njemačkog jezika

U srijedu, 6.12.2017. godine nastavnica njemačkog jezika Đenita Katović realizirala je ogledni sat u VII2. Nastavna jedinica je bila „Eine Umfrage: Was ist dein Lieblingsfest?“ („Anketa: Koji je tvoj omiljeni praznik?“). Cilj ovog časa je bio usvojiti nove riječi i obraditi novi tekst u vezi s temom Praznici, ali i podsticati učenike na razmišljanje i razgovor o različitim praznicima u Bosni i Hercegovini i Njemačkoj kao i proširivati znanja o kulturološkim razlikama među narodima i razvijati svijest o važnosti njegovanja običaja koji se odnose na vrijeme praznika/blagdana i njihove vrijednosti.
U uvodnom dijelu sata nastavnica je uvela učenike u temu kroz slike i folije kao i puštanjem snimka o praznicima u Njemačkoj. Učenici su pomoću slika usvojili novu leksiku i rješavanjem raznih zadataka kao što su ukrštenice, zadaci spajanja itd. uvježbali nove riječi. Oni su slušali tekst „Was ist dein Lieblingsfest?“ u kojem su saznali nešto o raznim praznicima. Učenici su, također, dobili zadatak da sami naprave čestitku za neki praznik po njihovom izboru.
Fotografije s oglednog sata pogledajte u prilogu.