Ogledni sat iz predmeta Tjelesni i zdravstveni odgoj

U petak, 15. februara 2019. godine nastavnik Adnan Vefić je održao ogledni sat iz predmeta Tjelesni i zdravstveni odgoj. Tema sata je bila „Vođenje lopte, zaustavljanje i pivotiranje u košarci.“ Pružiti učenicima mogućnost stvaranja novih i intenziviranje ranije stečenih znanja potrebnih za prilagodbu novim motoričkim aktivnostima radi postizanja određene razine motoričkih dostignuća je bio cilj ovog sata. Košarka je kolektivna sportska igra koju igraju dvije ekipe, ali i individualna igra, gde igrači čine ekipu. Usavršavanjem svojih individualnih sposobnosti, učenici VII-1 i VII-3 odjeljenja su pomogli ekipi kojoj pripadaju i igru učinili kvalitetnijom. Času su prisustvovali direktorica škole Nermina Sabljica, psihologinja Elma Džekman i pedagog Sanjin Marić.