Ogledni sat u III-1

Stara je mudrost da onaj ko dobro planira, upola je već postigao svoj cilj.
Svi imamo svoje ciljeve, a određujemo ih prema onome što nam je važno. Nastavnica Maja Ključo je danas održala ogledni sat na temu „Važnost“, iz predmeta Bosanski jezik i književnost, Hrvatski jezik i književnost, Srpski jezik i književnost. Osvrnula se na prethodni sat na kojem je obrađen tekst, podsjetili smo se na likove i ono što je likovima u priči važno. Nakon toga su učenici na veoma zanimljiv način, nizom aktivnosti koje je učiteljica bilježila u lapbook, predstavili šta je zaista važno njima i njihovim ukućanima. Istakli su značaj porodice, zdravlja, poštovanja, uzajamnog razumijevanja, poštovanja pravila, učenja i sticanja znanja. Podsjetili su nas na to koliki je značaj putovanja i upoznavanja drugog i drugačijeg, učenja stranih jezika i onoga o čemu svi stalno mislimo, i zbog čega potajno ili javno strahujemo – značaja mira u cijelom svijetu. Podsjetili su nas na raznolikost života i na činjenicu da smo svi drugačiji – ali i na značaj činjenice da to treba razumjeti i prihvatiti.