Podrška kampanji „Trčim za inkluziju – da niko ne bude izostavljen“

Udruženje „Život sa Down sindromom Federacije Bosne i Hercegovine” po prvi put organizuje kampanju „Trčim za inkluziju – da niko ne bude izostavljen“ u saradnji sa udruženjem „Marathon“ Sarajevo.

Događaj je najavljen u nedjelju, 15. septembra 2019. godine, sa startom ispred SCC-a.

Cilj ove kampanje je podizanje svijesti javnosti o poštovanju prava djece i mladih sa Down sindromom na inkluzivno obrazovanje, kao i osiguravanje nedostajućih finansijskih sredstava za programe i aktivnosti koje udruženje „Život sa Down sindromom FBiH“ provodi za djecu i mlade.

Pozivamo naše učenike, roditelje i nastavnike da se pridruže kampanji „Trčim za inkluziju – Da nitko ne bude izostavljen“ i time se uključe u promociju inkluzije.

Kako da budete dio ove kampanje možete saznati na linku:

Podijeli sa prijateljima