Posjeta učenica i profesorica Srednje zubotehničke škole

U petak, 15. aprila, učenice II razreda Srednje zubotehničke škole sa svojim profesoricama dr. Edinom Ibišević-Fišeković i dr. Alisom Bravić posjetile su našu školu. Kroz edukativnu i vrlo intersentnu radionicu učenicima II-2 odjeljenja naše škole ukazale su na značaj oralnog zdravlja. Šta je zdrav, a šta bolestan zub, kako ishrana utiče na zdravlje zuba, pravilno pranje zuba, redovan odlazak kod stomatologa – samo su neke od tema o kojima smo razgovarali.
Beskrajno smo zahvalni mami naše Ajle, gđi. Mersidi Seferović, koja je predložila i organizovala ovu radionicu.
Beskrajno smo zahvalni za posjetu, vrijeme i trud koje su uložile učenice i profesorice Srednje zubotehničke škole.
Naši učenici su uspješno savladali niz zanimljivih, ali ozbiljnih zadataka, a da su uživali u praktičnom dijelu radionice svjedoče fotografije u prilogu.