Prezentacija problema nedostatka školskog prostora

U okviru aktivnosti koje je organiziralo nevladino udruženje „Pizzly“, učenici naše skole su na vrlo ozbiljan način iznijeli naš dugogodišnji problem nedostatka školskog prostora. Naime, kao što je svima poznato, u toku minule agresije na BiH srušena je “mala škola” koja, nažalost, do danas nije obnovljena. To sve predstavlja ogroman problem nastavnicima i našim učenicima jer se nastava zbog manjka prostora odvija u nekoliko smjena. Da naši učenici razmišljaju ” kao odrasli” dokaz je i poruka koju je u završnom izlaganju poslala učenica Ines Anjum: „Kao male su nas učili da uzmemo maslačak i prije nego što puhnemo, zamislimo želju, a sada 800 učenika i učenica moje škole puše i zamišlja jednu istu želju, a to je dovoljno prostora za sve nas i sve naše aktivnosti. Znamo da ne tražimo puno, no nismo imali odgovor na naše želje iako smo dobijali razna obećanja.“

Mi ćemo nastaviti da i dalje vrijedno i predano radimo, a nekad će nam neko otvoriti i vrata nadanja. Kao što je naša Ines rekla, ako ne za njih, starije učenike, onda za sve one mališane koji će u narednim godinama boraviti u našoj školi.