Projekat “Budi i ti eko heroj”

17.04.2022.

Pozivamo vas da učestvujete u projektu “Budi i ti eko heroj”. Sve sto trebate učiniti jeste da plastične flaše od sokova, vode, mineralne vode, milijeka i slično ne bacate u kantu za smeće, već odložite u odgovarajuće kese postavljene u holu naše škole. Naime, naša škola se takmiči s drugim školama u tome ko će skupiti više flaša za reciklažu. Znamo da mnogi naši učenici poste tokom mjeseca ramazana pa vas molimo da vam ne bude teško da boce nakon iftara stavite u jednu kesu i donesete u hol škole kad dolazite na nastavu. Nije potrebno skidati čepove niti naljepnice s flaša. Na ovaj način ne samo da podržavamo projekat reciklaže, već aktivno donosimo korist za društvo i našu zajednicu.
Zahvaljujući direktoru naše škole, gospodinu Asmiru Zukiću, našem domaru Zeni Rahiću i asistenticama Elmi Džekman i Džani Živojević, napravili smo ovo sjajno mjesto za odlaganje plastičnih boca s ekološkim porukama.

Recikliranje je prava stvar, zato i ti recikliraj!
Reciklaža nije gnjavaža!
Odloži flašu, spasi planetu našu!