Radionica „Kvilinga“ u našoj školi

U ponedjeljak, 3. 12. 2018. godine održana je kreativna radionica na kojoj su naši učenici oslobodili maštu, pokazali kreativnost, ali i jačali motoričke sposobnosti. U ugodnoj atmosferi svi članovi i članice sekcije Mali modelari su veoma uspješno savladali osnove kviling tehnike, a kao krajnji rezultat nastala su prava mala umjetnička djela. Tehnika se zove i filigranski papir, a predstavlja umjetnost stvaranja ukrasa od papira. Papir rezan u trake se savija, rola i oblikuje u različite oblike koji se mogu koristiti za ukrašavanje čestitki, slika, kutija, jaja i slično, ali isto tako se od ovog papira pravi nakit, zidne dekoracije, 3-D figure itd. Radionicu na kojoj su naši mališani uživali, je vodila gospođa Amela Ramić, mama naše Najle koja je ovu tehniku već uspješno savladala. Nesebično smo zahvalni za ljubav, strpljenje i trud koji je Najlina mama uložila u radionicu. Pomogla nam je da osjetimo ljepotu izazova i izazvala u nama odličan osjećaj. Još jednom je i mašta pokazala da možemo napraviti šta želimo, igrati se, stvarati, učiti i razvijati nove vještine.

Podijeli sa prijateljima