Različitost nam samo pomaže da budemo bolji

Uz mentorstvo učiteljice Amele Žunić, učenici i učenice iz III grupe produženog boravku, obilježili su 21. mart, Svjetski dan osoba s Downovim sindromom različitim aktivnostima.

Pisanjem poruka podrške i obuvanjem šarenih čarapa dajemo podršku ovome danu i osobama sa Downovim sindromom, kazali su naši učenici.

Simbol Svjetskog dana osoba s Downovim sindromom su različite čarape, jer ljudi sa ovim sindromom često ne mogu upariti čarape koje oblače sami. Željeli smo da podržimo djecu sa Downovim sindromom, ali i sve druge koje imaju poteškoće u razvoju, jer se u našem radu vodimo motom „Različitost nam samo pomaže da budemo bolji.“ Iako osobe sa Downovim sindromom imaju jedan kromosom više za razliku od nas, imaju jednako dostojanstvo kao i mi, i u skladu sa tim ne smiju biti isključeni niti izdvojeni.