Bajram šerif mubarek olsun!

Mjesec ramazan bliži se kraju. Ovaj posebni mjesec u islamu predstavlja priliku za približavanje Bogu, preispitivanje svojih djela, činjenje dobrih postupaka i druženje sa rodbinom i prijateljima. Kao i prethodni, i ovaj ramazan protekao je u posebnim uvjetima pandemije. Post je u islamu posebno značajan – prilika je to da se kroz post ljudi očiste od nezdravog načina života, nezdravih misli i emocija. A ramazan je blagodat koja im pruža tu priliku. Stoga se nadamo da su svi pripadnici islamske vjeroispovijesti proveli ramazan u miru i blagostanju. Ramazan se završava svečanim danima – bajramskim radostima.
Ovom prilikom čestitamo Ramazanski bajram svim našim roditeljima, učenicima i uposlenicima, vjernicima islamske vjeroispovijesti. Bajram šerif mubarek olsun!
Također napominjemo da su četvrtak, 13.5.2021. i petak, 14.5.2021. godine, nenastavni dani te od srca želimo da ih provedete u zdravlju i veselju sa svojim porodicama i namilijim.