Realizirana radionica „Naš vlak prijateljstva“

U četvrtak 27. decembra 2018. godine, psihologinja Elma Džekman i učiteljica Maja Ključo pripremile su i realizovale radionicu „Naš vlak prijateljstva.“ U uvodnom dijelu radionice, učenici Zak Agić i Ahmed Čopra razgovarali su sa vršnjacima o disciplini/nedisciplini u razredu. Kroz tehniku „Mape uma“ svojim su vršnjacima približili pojam verbalne i neverbalne komunikacije, verbalnog i fizičkog obračuna, opasnostima i posljedicama istog. U drugom dijelu radionice, psihologinja i učiteljica su se osvrnule na aktuelnu temu iz više uglova. Učenici III-1 odjeljenja, su imali priliku kroz grupni rad, nizom zanimljivih aktivnosti, od recepta za prijateljstvo do našeg vlaka prijateljstva, dati svoje prijedloge za rješavanje nediscipline, izbjegavanje lošeg ponašanja i jačanje prijateljstva u razredu, ali i jačanje prijateljstva općenito. Promicanjem tolerancije, razvijanjem empatije, upućivanjem na slušanje drugoga, poticanjem izražavanja vlastitih osjećaja, razvijamo samosvijest i pozitivnu klimu u razredu, kao i u životu općenito.