Terenska nastava u Lokvama i na Igmanu

Dana 1. 10. 2019. učenici od 1. do 3. razreda su imali priliku da uživaju u nastavi van školskih klupa. Naši najmlađi učenici su posjetili Lokve, a njihovi drugari iz drugog i trećeg razreda su bili na Igmanu, na Malom i Velikom polju.

Neki od ciljeva terenske nastave su bili: usvajanje novih znanja o biljnim i životinjskim vrstama, uočavanje promjena u prirodi u jesen, poticanje i razvijanje ekološke svijesti, uočavanje međuzavisnosti čovjeka i prirode, razvijanje psihomotoričkih sposobnosti, timskog i pozitivnog takmičarskog duha, te ponavljanje muzičkih sadržaja koje smo do sada usvojili.

Dan je bio prekrasan, priroda okupana suncem, a djeca su bila dobro raspoložena i zainteresirana za planirane aktivnosti. Druženje je proteklo u veseloj i razigranoj atmosferi, o čemu svjedoči i galerija fotografija.