Terenska nastava za učenike sedmih i devetih razreda

U subotu 10. 11. 2018. godine organizovana je i realizovana terenska nastava, koja je sastavni dio Nastavnog plana i programa Geografije i Historije, za učenike sedmih i devetih razreda. Učenici su zajedno sa svojim nastavnicama Almirom Hadžić-Gološ, Zvjezdanom Marčić-Matošović, Rezijom Hasanić, Razom Đuliman, Edinom Čaušević, Ajšom Šarić, Azrom Neimarlija, Belmom Softić, Majom Ključo, Rejhanom Markanović, Mirelom Piljević i Đenanom Kadrić, te direktoricom škole Nerminom Sabljica posjetili Hercegovinu. Terenskoj nastavi prisustvovalo je 139 učenika iz osam odjeljenja sedmih i devetih razreda. Doživjeti jedinstvenu atmosferu, snažne emocije, posebna iskustva i mogućnosti učenja koje se razlikuju od onih stečenih u učionici bio je cilj ove terenske nastave. Poticanjem istraživačkog duha, učenici su upoznati s kulturno-historijskim obilježjima prostora koji smo obišli: Konjic-Stari grad, Jablanica-muzej „Bitke na Neretvi“, Mostar, Stolac-Makova hiža, stari grad Vidoški, kao i sa prirodnim okruženjem pomenutog prostora: tokovi rijeka Bune, Neretve i Bregave, Jablaničko jezero, planine Velež, Prenj i Čvrsnica.