U društvu pedijatrice Melike Đozić Melunović

I ove školske godine Zdravstvena sekcija planira Okrugle stolove u cilju informativno-edukativnog karaktera. Upravo to je i razlog što smo u goste pozvali specijalistu pedijatrije doktoricu Meliku Đozić Melunović, majku našeg učenika. Na pitanja iz područja dječijeg zdravlja imali smo čast da govorimo sa pedijatricom 12. novembra 2018. godine na Okruglom stolu. Tom prilikom pedijatrica je odgovarala i na mnoga druga pitanja poput: Kako prati voće i povrće, koji su simptomi anemije, o aditivima u hrani i pravilnoj ishrani, najčešćim bolestima djece, skoliozi…Okruglom stolu su prisustvovali učenici od IV do IX razreda naše škole. U prijatnom razgovoru vrijeme je brzo prošlo, a pedijatrica je ponudila svoje stručno znanje i savjetovanje i u nekom narednom periodu. Ovom prilikom se zahvaljujemo doktorici Đozić Melunović za edukaciju i izdvojeno vrijeme. Realizacijom Okruglih stolova radimo i na jačanju partnerskog odnosa „Roditelji-škola-zajednica.“ Kao i svaki put do sada, edukaciji je prisustvovala direktorica naše škole Nermina Sabljica i nastavnica Rezija Hasanić, organizatorica Okruglih stolova.