Učešće u projektu “Budi i ti eko heroj, sačuvajmo našu okolinu!”

Učešće u projektu "Budi i ti eko heroj, sačuvajmo našu okolinu!”

Da su naši učenici i nastavnici vrijedni i vikendom, dokaz su slike u prilogu. O čemu se radi? Naša škola se na poziv udruženja “Svitanje” rado odazvala i uzele učešće u projektu pod nazivom “Budi i ti eko heroj, sačuvajmo našu okolinu!” Povodom toga, naši učenici su u pratnji svoje nastavnice Rezije Hasanić, u subotu su prisustvovali edukaciji u organizaciji ovog udruženja. Domaćini su se zaista potrudili i na jedan zanimljiv način predstavili ekološke probleme današnjice. Kroz edukaciju i igru, kreativnim načinom, moglo se naučiti jako puno. Nije nedostajalo ni igre pa se osvojio i neki poklon. Osim toga naši učenici imali su priliku da se druže i s učenicima iz drugih škola iz KS, što je svima dobro došlo nakon pandemije.

Druženje i edukacije se nastavljaju jer je ovo tek prvi dio. Očekujemo i želimo podstaći sve naše učenike/učenice škole, kao i njihove roditelje, da zajedno učestvujemo u ovom interesantnom projektu. Da bismo promijenili okolinu, moramo prvo mijenjati svoje poglede.