Uspješno realizirana škola u prirodi

Škola u prirodi, predviđena Godišnjim programom rada škole, uspješno je realizirana u periodu od 24. do 26. aprila 2019. godine. Druga grupa učenika četvrtog razreda, zajedno sa učiteljicama Zlatom Kafedžić, Vildanom Jugo i Arijanom Behremović proveli su tri nezaboravna dana u prirodnom ambijentu. Škola u prirodi “Šabići” nalazi se 30 km južno od Sarajeva, u selu Šabići na nadmorskoj visini od 1100 metara. Selo Šabići je autentično bjelašničko selo smješteno na platou između Bjelašnice, Treskavice i Visočice. Učenici i učenice IV-1, IV-4 i IV-5 odjeljenja imali su priliku da u prirodnom ambijentu na sasvim drugačiji način usvajaju znanje, a opuštena atmosfera je pozitivno uticala na sve učesnike škole u prirodi. Realizirani su planirani nastavni sadržaji i u prirodi i u učionici. Učenici su uživali u mirisima i okusima domaće kuhinje, prirodnim ljepotama Bjelašnice i kanjona Rakitnice, sportskim aktivnostima na otvorenom, ali i disku, kojem su se najviše radovali. Trećeg dana, sretni i umorni, ali puni dojmova vratili su se kući. Škola u prirodi je i prilika za bolje upoznavanje djece i pravilnije pedagoško djelovanje u različitim situacijama, ali i odlična priprema za realizaciju ekskurzije.