11. dječiji festival

28.05.2024.

Učenici naše škole koji izučavaju turski jezik kao drugi strani jezik su u utorak, 14. maja 2024. godine, imali priliku učestvovati na 11. dječijem festivalu koji organizuje Institut Yunus Emre, a koji se održava pod pokroviteljstvom Ministarstva za nacionalno obrazovanje i Ministarstva za kulturu i turizam Republike Turske.
Ukupno je učestvovalo 50 učenika naše škole, kao i nastavnica i učiteljica u pratnji i predstavnici naše Općine. Organizaciju je podržala i Općina Novo Sarajevo kojom se ovom prilikom zahvaljujemo.
Bogat kulturno-zabavni program za 11. izdanje festivala je uključivao koncert bh. umjetnice Džejle Ramović, balkanske i turske narodne igre, izvedbe dječijih pjesama, recitacija, te dodjele nagrada i priznanja najupješnijim učenicima na takmičenjima u ovoj školskoj godini.
Zahvaljujemo se učiteljici Belmi Softić i nastavnici Đenani Kadrić na pratnji naših učenika.