Aktivnosti u cilju prevencije vršnjačkog nasilja

11.03.2024.

Učenici prvog razreda su dali obećanje: da će njihove riječi uljepšati drugima dan.
Da će njihove ruke grliti, milovati, poklanjati i pomagati.
Da će svi biti dobrodošli u igri u kojoj se igraju.
Da će reći: “Izvini, jesi li dobro?”, kada nekog slučajno povrijede.
Da će reći odraslima kada vide nasilje. 👏🥰

Mjesec februar je posvećen borbi protiv nasilja. Učenici četvrtih razreda su realizovali već nekoliko aktivnosti, a danas su obilježili Dan ružičastih majica i još jednom glasno i jasno rekli STOP NASILJU. Nastavili su provoditi svoj moto “COOL JE BITI DRUG” i time će se nastojati voditi kroz život.  (Video)

Dan ružičastih majica obilježava se kao dan borbe protiv vršnjačkog nasilja. To je dan kada se ljudi širom svijeta oblače u ružičasto kako bi podržali borbu protiv nasilja među mladima.
Učenici III-2 razreda su pomenuti dan obilježili na kreativan način na času Likovne kulture. Zadatak učenika – donijeti bijele majice i ružičaste markere kako bismo napravili vlastitu majicu povodom Dana ružičastih majica.
“Biti ružičast znači biti hrabar, podržavati druge i stajati protiv nasilja.” 💗    (Video)

Na času odjeljenske zajednice učenici IV-2 odjeljenja su sama napravila plan prevencije nasilja, a zatim ga prezentirali. Svjetla budućnost je u njihovim rukama! 💗🤝✌️🍀