Aktivnosti u cilju prevencije vršnjačkog nasilja

12.02.2024.

Skupština Kantona Sarajevo je 6. februar proglasila Danom borbe protiv vršnjačkog nasilja u Kantonu Sarajevo.
Dan ružičastih majica je prilika da se učenicima, nastavnicima, roditeljima i društvu u cijelini, skrene pažnja na problem, uzroke i posljedice vršnjačkog nasilja u školama. Dizajnirali smo majice koje će širiti ljubav, a ne nasilje. Učenici I- 4 su kroz različite aktivnosti obilježile Dan ružičastih majica.

Učenici i učenice IX-3 i IX-4 i njihove razrednice realizirali su zanimljive aktivnosti tokom februara u cilju prevencije vršnjačkog nasilja u školama. Izradili su označivače stranica s porukama protiv nasilja i tako skrenuli pažnju na ovaj problem u našem društvu, u populaciji djece i mladih. Stop vršnjačkom nasilju! 🩷🤝