Konkurs za dodjelu stipendija nadarenim/talentovanim učenicima za šk. 2023/2024. godinu

22.01.2024.

Fondacija Hastor, neprofitna organizacija koja kroz program stipendiranja i mentorski program podržava i osnažuje djecu i mlade ljude u nastojanju da postanu lideri i pokretači pozitivnih promjena u društvu, je objavila Konkurs za dodjelu stipendija nadarenim i talentovanim učenicima osnovnih i srednjih škola za šk. 2023/2024. godinu.

Iznos mjesečne stipendije za učenike osnovnih škola je 100 KM,  za učenike srednjih škola 150 KM, a svoje stipendiste stipendiramo svih 12 mjeseci u godini i pratimo ih kroz njihovo cjelokupno školovanje.

Konkurs je otvoren za sve učenike koji se školuju na akreditovanim osnovnoškolskim i srednjoškolskim ustanovama u Bosni i Hercegovini, a postižu odlične rezultate na takmičenjima i u drugim aktivnostima u okviru nastavnih i vannastavnih aktivnosti.

Učenici osnovnih škola koji se žele prijaviti mogu to uraditi isključivo putem online prijave na web-stranici Fondacije Hastor u okviru tri kategorije: nauka, umjetnost i sport.

Krajnji rok za apliciranje je 31.01.2024. godine do 16:30 sati.

Tekst i uslove Konkursa, kao i obrasce za prijavu za osnovce i prijavu za srednjoškolce možete pronaći na linku ispod:

(https://fondacijahastor.ba/2024/01/15/konkurs-za-dodjelu-stipendija-nadarenim-talentovanim-ucenicima-ama-osnovnih-i-srednjih-skola-za-skolsku-2023-2024-godinu/ )