Kviz znanja iz oblasti maternjeg jezika

27.02.2024.

Dan maternjeg jezika u našoj školi obilježili su i učenici i učenice iX razreda. U holu škole je 21. 2. 2024. godie upriličen kviz znanja iz oblasti maternjeg jezika, a učesnici su bili učenici i učenice IX razreda. Tom prilikom istakli su značaj obilježavanja ovog datuma, načine očuvanja maternjeg jeztika, a onda se pristupilo kvizu koji je bio takmičarskog tipa. Titulu pobjednika ponijele su Sara Kulić i Emana Ćerimović, predstavnice IX4. Pitanja su pratila oblasti iz kataloga za eksternu maturu pa je kviz bio i prilika za zajedničko učenje.
Kvizu je prisustvovala i pomoćnica direktora Selma Šurković i nastavnice koje su učestvovale u realizaciji Amila Dervišević-Džajić i Niaza Imamović-Korjenić.
Čestitamo svim učesnicima, a posebno pobjednicama. 👏🎊