Posjetili smo Institut Yunus Emre

22.02.2024.

U četvrtak, 8. 2. 2024. godine učenici i učenice četvrtih razreda su u pratnji svojih učiteljica i našeg direktora posjetili Yunus Emre Enstitüsü – Sarajevo.
Institut Yunus Emre je dobio ime po anadolskom mistiku koji je živio u 13. i 14. stoljeću. Najvažnija karakteristika je da njegovo ime predstavlja ljudske vrijednosti, ljubav i mir među društvima. Ljubav i mir, iskrenost i odgovornost, poštovanje i zahvalnost su ljudske vrijednosti o kojima smo najviše razgovarali danas, ali i osjetili njihovo značenje u punom smislu. Sretni smo jer smo upoznali neke divne ljude koji sve svoje aktivnosti baziraju s ciljem da se živi bez bilo kakve razlike u vjeri i rasi, u miru i sa zajedničkim vrijednostima. Ponosni smo jer smo postali dio takvog tima. Zahvalni smo svim uposlenicima Instituta za današnje druženje. Nadamo se da će i oni vrlo brzo posjetiti našu školu.